مهندس حمید کرمی

ریکاوری پسورد میکروتیک از طریق فایل Backup

یکی از مشکلات عمده ادمین های شبکه که ممکنه گاهی باهاش برخورد داشته باشن فراموشی پسورد یکی از دیواس ها یا تجهیزات شبکه ای که مدیریت شون با آنهاست. مخصوص اگر اون دیوایس میکروتیک باشه… یکی از راه های برداشتن پسورد دستگاه ریست کردن دیوایس و برگرداندن فایل Backup است. خوده بنده معمولا وقتی فایل های پشتیبان را تهیه می کنم تیک پسورد رو در فایل های backup میکروتیک غیرفعال می کنم تا در زمان های خاص در صورت لزوم با ریست دستگاه و برگرداندن فایل بتونم شبکه رو به حالت اول برگردانم . اما یه موقعی شما برای ریکاوری پسورد میکروتیک از طریق فایل Backup نیاز دارید… یعنی فایل backup رو دارین و براحتی میتونید دستگاه رو به فایل مورد نظر برگردونید اما پس از انجام این کار نمی تونید به خود میکروتیک لاگین کنید.

ساده ترین راه استفاده از سایت هایی هست که این امکان رو براتون فراهم میکنه که با استفاده از فایل backup پسورد رو مشخص کنید.

https://www.mikrotikpasswordrecovery.net

سایت فوق پسورد دستگاه رو از طریق فایل backup به شما نشان میدهد. فقط یادتون باشه که حتما یک backup از پیکربندی میکروتیک داشته باشین که بروز شده باشه!!! پسوردش رو حتی اگه فراموش کرده باشین دیگه مهم نیست….

به همین راحتی مشکل حل شد.

پاسخی بنویسید