نمایشگاه عکس

نمایشگاه های عکس انفرادی:

۱) گبه در فرهنگسرای ارسباران
۲) نقش خورشید در فرهنگسرای نیاوران
۳) ویژن یا نگاه در گالری هفت ثمر
۴) از عکسی به عکس دیگر در گالری هفت ثمر
۵) انعکاس در گالری هفت ثمر
۶) قاب خیال در گالری هفت ثمر
۷) غریبانه در گالری هفت ثمر
۸) بافته گبه در گالری هفت ثمر
۹) ۱۱۰ چهره سینمای ایران در پردیس ملت
۱۰) سرانداز چیت در گالری هفت ثمر
۱۱) درخت… خاطره در موزه گالری دیدی

نمایشگاه عکس گروهی:

۱) سه نمایشگاه گروهی انجمن عکاسان در موزه سینما و خانه سینما
۲) دو نمایشگاه گروهی انجمن عکاسان در فرهنگسرای قصر
۳) چهار نمایشگاه گروهی «ده روز با عکاسان» در خانه هنرمندان

هفتمین نمایشگاه انفرادی شهاب الدین عادل با نام (قاب خیال) در گالری هفت ثمر برپا گردید. در این نمایشگاه ۲۵ پرتره مفهومی به نمایش در آمد. هرکدام از این پرترها که متاثر از شعراند ترکیبی از دو یا چند عکس هستند.
نمایشگاه عکس (۱۱۰ چهره‌ی سینمای ایران) در گالری پردیس ملت واقع در اتوبان نیایش جنب پارک ملت توسط دکتر شهاب الدین عادل برپا گردید. عکس‌های این چهره‌ها که از میان بازیگران و کارگردانان مطرح سینمای ایران انتخاب شده توسط دکتر شهاب‌الدین عادل در آتلیه‌ی دنیای تصویر برداشت شده‌اند.
نمایشگاه عکس (بافته گبه) در گالری هفت ثمر واقع در خیابان مطهری ، خیابان کوه نور توسط دکتر شهاب الدین عادل برپا شده است. در این نمایشگاه مجموعه ای از عکس های مربوط به نقوش و بافته های سنتی ایران (گبه) هستند. این یازدهمین نمایشگاه انفرادی دکتر شهاب الدین عادل است که در گالری هفت ثمر برگزار شده است.
نمایشگاه عکس (سرانداز چیت) در گالری هفت ثمر واقع در خیابان مطهری ، خیابان کوه نور توسط دکتر شهاب الدین عادل برپا شده است.

نمایشگاه عکس شهاب الدین عادل با عنوان «درخت… خاطره» از ١۶ تا ٢۶ آذرماه ۱۳۹۶ در مجتمع فرهنگی- هنری دیدی در ایزدشهر برگزار شد.

دکتر شهاب الدین عادل درباره اینکه عکس‌های این نمایشگاه در چه مدتی ثبت شده است؟ گفت: عکس‌های این نمایشگاه حاصل دو، سه سفر بود. بخشی از عکس‌ها در جنگل‌های شمال ثبت شد و بخش دیگر در کانادا، اما موضوع، ماهیت درخت بود و با این دیدگاه عکاسی انجام شد. البته پوشش گیاهی جنگل‌های شمال ایران و کانادا با هم متفاوت است، اما تمرکز من روی دو شکل از عکس‌ها بود؛ اول ساختار تنه درخت و بافت تنه‌های عظیم درختان و دیگر نگاهی که از پایین به آسمان داشتم».عادل تأکید کرد: ثبت این مجموعه برایم شاعرانگی عجیبی داشت و عنوان این نمایشگاه نیز همین مفهوم را دارد که فضای سبز می‌تواند بخشی از خاطره انسان‌ها را به خود اختصاص دهد.